Haldız Patent - Sakarya Marka Tescil - Iso Belgelendirme
Telefon
Whatsapp

Marka Araştırma

marka tescil

Marka uzmanlarımız ile 1 iş günü içinde markanızın hangi sınıflarda tescil edilmeye uygun olduğunu hiçbir ücret talep etmeden sizin için araştırıyoruz.

Markanız İçin Ücretsiz Araştırma Yapalım Sizi Arayalım (1 İş Günü İçinde) Marka Tescil İşlemlerine Başlayalım
Ücretsiz Marka Araştırma Talep Formu

Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Eksiksiz Doldurun

Marka Araştırma Nedir?

Marka araştırma işletmelerin ürün ve hizmetlerini, kişilerin kimliklerini koruyan bir sistemdir. Marka tescili yapılarak ilgili marka veya kimliğin yasal olarak koruma altına alınması anlamına gelir. Bu da tescilli bir markanın, hak sahibi olmayan bir kurum veya kişi tarafından kullanılması halinde, gerçek marka hakkı sahibi tarafından itiraz edilerek veya dava açılarak izinsiz kullanım ve haksız kazanç elde edilmemesi sağlanabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Marka Araştırma Başvuru Süreci ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Markanızı tescil ettirerek, ileride oluşabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz. Peki, bu sorunlar nelerdir? Örneğin; ürünleriniz veya hizmetleriniz taklit edilebilir veya çok benzeri yapılabilir, direkt markanızın adı kullanılarak web sitesi açılabilir, logunuzun aynısı veya benzeri kullanılabilir, ürün/hizmet satışı yapılabilir ve marka itibarınız büyük ölçüde zedelenebilir. Bütün bunların önüne geçmek için geç kalmadan marka tescil işlemlerine başlamalısınız.

Marka tescili yaptırarak, markanıza ait .com.tr uzantılı alan adını alabilir ve devlet teşviki gibi pek çok avantajdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca markanıza ait ürün/hizmetlerin taklit edilmesine engel olabilirsiniz. Markanızı tescilledikten sonra, marka adınız, ürünleriniz veya hizmetlerinizin taklidine ya da çok benzerine rastlarsanız, kanuni haklarınızı da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Marka araştırması, tescil işlemi yaptırmak istediğiniz markanın tescil uygunluğunun kontrol edildiği bir servistir. Araştırma işlemleri, marka sınıfları içerisinde yapılır ve alanında uzman ekipler tarafından oldukça kapsamlı araştırmalar sonucunda raporlar hazırlanır. Bu sayede marka tescil işlemleri sürecinde olumsuz bir durumla karşılaşmanız önlenir.

Marka Tescil ile İlgili Güncel İçerikler

Marka Tescil ve Başvuru Süreci ile İlgili İçerikler, Faydalı Araçlar ve Resimli Teknik Anlatım İçerikleri