Haldız Patent - Sakarya Marka Tescil - Iso Belgelendirme
Telefon
Whatsapp

Web Sitesi Marka Tescili

Web Sitesi Marka Tescili
25 Ekim 2022

Web Sitesi Marka Tescili

Web siteleri, günümüzde her kurum ve kuruluş için en iyi reklam araçlarından biridir. Pek çok firma ve kuruluş web siteleri aracılığıyla reklamlarını yapabilmekte ve ismini duyurabilmektedir. Bu reklamları yapabilmek için gerekli olan şeylerin başında marka tescili gelmektedir. Web sitesi marka tescili alabilmek için müracaat yapılması gereken tek kurum ise Türk Patent Enstitüsü'dür. Web siteniz için patent başvurusu yapabilmeniz için buraya gerekli evraklar ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Marka tescil işlemleriniz için size en uygun marka tescil firmaları ile anlaşma da sağlayabilirsiniz. Böylece daha kolay ve kısa yoldan markanıza patent alabilmeniz mümkün olacaktır. Web sitesi marka tescili, işlemlerinizde bu aracı firmalar sayesinde evraklar ile uğraşmak zorunda kalmadan hızlıca işlemlerinizi yapabilirsiniz. Marka ve patent alma işlemleri görünenin aksine kolay değildir. Evrak işlemleri ve bekleme süreci ile oldukça yoğun bir süreci kapsamaktadır. Marka tescil firmaları bu süreci sizin için hızlandırarak sizi amacınıza götürmeyi hedeflemektedir. Web sitenizin marka işlemleri için alacağınız en doğru karar bir marka tescil firması ile anlaşma sağlamak olacaktır. Markanıza patent aldıktan sonra web sitenizi kurumsallaştırabilir, kendinizi geliştirme imkanı bulabilirsiniz. Web siteniz üzerinden reklam hizmeti sunabilir ve hayallerinize doğru büyük bir adım atabilirsiniz. Bir marka tescil firması ile anlaştığınız zaman sizden istenen evrakları tam olarak teslim etmeniz gerekmektedir. Böylece tescil esnasında sorun yaşamadan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Marka tescil firmaları tüm bu zorlu süreçte sizlere destek olacak ve markanıza patent almanızı sağlayacaktır.

Marka Tescil İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Marka tescil işlemlerinde tescil edilecek marka ön araştırmadan ve detaylı değerlendirmeden geçmektedir. Markanın patent alabilmesi için tüm gerekli şartları sağlaması gerekmektedir. Patent alma işlemleri için gerekli şartlar sağlandıktan sonra Türk Patent Enstitüsü'ne resmi olarak başvuru yapılması gerekmektedir. Web sitesi tescil işlemleri için gerekli olan evraklar ise şunlardır;

  • Marka sahibinin bilgilerinin yer aldığı başvuru formu
  • Markanıza patent alabilmek için belirli bir ücret yatırmanız istenmektedir. Bu işlem ücreti markanın sınıf adedine göre değişiklik göstermektedir.
  • Markanızın örneği. Alacağınız markada kullanılacak olan logoyu bu örneğe ekleyerek teslim edebilirsiniz.
  • Vekaletname. Noter tasdiği gerekmeyen bu belgede firma kaşesi, ad soyad ve firma yetkilisinin imzası istenmektedir.

Tüm bu belgeler hazırlandıktan sonra Türk Patent Enstitüsü'ne başvuru yapılmaktadır. Belgelerin eksiksiz ve doğru bilgiler ile hazırlanmış olması gerekmektedir. Başvuru sürecinde eksik belgesi olan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir. Evrak ve başvuru takibinin yapılması için marka ve patent tescil firmaları ile anlaşabilir, işlemlerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Yakın takibi yapılan evraklarınızı sorunsuz bir şekilde teslim edebilir, başvuru esnasında uzun bir süre beklemeden işlemlerinizi daha kısa süre içerisinde yapabilirsiniz. Marka tescil firmaları bu konuda sizden desteğini esirgemeyecektir.