Haldız Patent - Sakarya Marka Tescil - Iso Belgelendirme
Telefon
Whatsapp

Adapazarı Marka Tescil

Adapazarı Marka Tescil
18 Eylül 2022

Adapazarı Marka Tescil

Sakarya da Marka Tescili Nasıl Yapılır ?
Marka Tescil için öncelikle dilerseniz marka araştırması yaptırabilirsiniz. Firmamız dilerseniz sizin için kullanmak istediğiniz markanın tescilinin uygun olup olmadığını sorgulayabilir. Sorgulama sonrasında eğer marka tescili bakımından bir olumsuzluk veya engel yoksa, başvuru yaparsınız. Genellikle 15 gün içerisinde tamamlanan bu işlem biraz meşakkatli sayılabilecek prosedürlere sahiptir ayrıca zamanınızı alacaktır. Uzman marka ekibimiz bu süreçte sizlere yardımcı olacaktır.

Sakarya da Marka Tescili İşlemlerini Kim Yapar ?
Marka tescilinde nihai onay merci Türk Patent Enstitüsü dür. Ancak buraya yapılacak başvuru işlemlerin takibi sizin veya talimat vereceğiniz aracı firma tarafından yürütülür. Araştırma, dosya hazırlama, başvuru, takip ve onay gibi süreç takiplerini kendiniz de yapabileceğiniz gibi, profesyonel bir firmaya teslim etmeniz hem hata payını azaltır, hem süreci hızlandırır hem de sizin zamanınıza mal olmaz. Sakarya ilinde marka tescil müracaatı için bizi arayabilirsiniz.

Marka tescil işlemlerinde firmamız size en güvenilir ve hızlı işlemleri sunmaktadır. Dilediğiniz zaman uzman ekibimizle iletişime geçebilir, işlemler hakkında bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Sakarya da Marka Yenileme İşlemleri ;
Marka değeri, şekil, isim soy isim, coğrafi bir işaret ya da herhangi bir geometrik şekil olarak kullanılabilen bir değerdir. Markanın tescil işlemi de bu değerlerin kişinin ya da bu sahip bir şirket ise şirketin üzerine tescillenmesi ile olur.

Sakarya İlinde Marka Tescil için başvuru yapıldıktan sonra marka değerlendirme süreci başlar. Her marka 3 aylık dönem boyunca askı süresi olarak da bilinen yayına çıkma sürecine girer. Bu süreç markaların benzer markalar karşısında hukuki olarak korunması için tanınmış resmi bir süredir.  3 aylık dönemde benzerlik konusunda tespiti yapılan markalara itiraz gelmektedir. itiraz süreci ise şu şekilde işlemektedir; itiraz gelen markalar bu itiraza karşı bir görüş bildirme hakkına sahiptir. Karşı görüş yazılan markalar Türk patent Enstitüsü ‘nün değerlendirme kurulu tarafından değerlendirilerek benzerliğin haklı ya da haksız olduğuna karar verilir. Eğer bu karar yerinde bir karar değilse, tekrar bu karara karşı bir dilekçe ile itiraz edilir. Enstitü değerlendirme kurulunun verdiği yeniden değerlendirme kararı nihai bir karardır. Bu karara itiraz edilemez.

Eğer Sakarya İlinde müracaatını yaptığınız markaya itiraz gelmez ise süreç 3 aylık yayın süresinin bitiminden sonra marka tescil işlemi tamamlanmaktadır.

Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren 10 yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sınırsız sayıda yenilenebilir .Tasarım tescili ve marka tescili birbirinden farklı kavramlardır.

MARKA TESCİL BELGESİ SORGULAMASI NASIL YAPILIR?
Sakarya ilinde MARKA TESCİL belgesi sorgulamak istiyorsanız Kayra iletişim formunu doldurarak hemen belge sorgulamasını yaptırabilirsiniz. İşletmenizde yönetim sistemi uygulamak istiyorsanız yine başvuru formunu doldurarak işletmenizde yönetim sistemi alabilirsiniz.

Sakarya Adapazarı Marka Tescil

Marka tescili ticari hayatın en önemli adımlarından birisidir. Firmalar için büyük öneme sahip olan marka tescili ile ticari hayatınıza bir adım atarsınız. Bu adımı Adapazarı Marka Tescil için Haldız Patent ile atmanız halinde ticari hayatınıza bir adım önde başlarsınız. Markalarınızın tescili için danışmanlık ve vekillik hizmeti veren Haldız Patent tescil için gerekli olan tüm süreci itina ile takip etmektedir.  

Marka tescil başvurularında şahıs ya da tüzel kişi olarak başvuru yapılabilmektedir. Gerekli evraklar tamamlanarak Türk Patent Enstitüsü’ne teslim edilir. Süreç takip edilir ve eksik evrak olmaması durumunda marka tescili onaylanır.

Tüm bu süreci yönetecek veya evrakları tamamlayacak vaktiniz yoksa Haldız Patent sizin için bu süreci takip eder ve evraklarınızı eksiksiz bir şekilde teslim eder. Sürecin takibi için Haldız Patent’e vekaletname vermeniz yeterli olacaktır.

Markanızı tescil ettirmeniz halinde hem yasal olarak bir isim hakkınız olur, hem de firmanızın ürünlerinin diğer ürünlerinden farklı olduğu anlaşılır. Ayrıca ürünlerinizle ilgili yasal bir koruma hakkına da sahip olursunuz. Bunun yanı sıra artık ürününüz markalaşır ve bir marka değerine sahip olur. Tescil işlemi sonrası ürünlerinizde olası taklit edilme sorununa karşı da yasal bir hak kazanırsınız.

Şahıs ya da tüzel kişi olarak marka başvurusu yaparken istenecek belgeleri listeledik;

  • Tüm süreci yönetecek ve başvuruyu yapacak olan kişi ya da kurum için vekaletname,
  • Şahıs başvuru ise; T.C. kimlik numarası veya kimlik fotokopisi,
  • Tüzel kişi başvurusu ise; vergi levhası ve faaliyet belgesi,
  • Şahıs ya da Tüzel kişi için fark etmeksizin markanın imgesel ifadesi ya da işareti,
  • Şahıs ya da Tüzel kişi için fark etmeksizin yatırılan para için banka dekontu.

Belgelerin eksiksiz teslimi sonrası tüm belgelerin incelenmesinin ardından uygun görülmeyen bir evrak ya da durum olması dışında tescil başvuruları onaylanmaktadır. Tescil işleminin gerçekleşmesinin ardından Resmi Marka Bülteni’nde tescil edilen marka yayınlanır.

Bu durumun aksine evraklarda sorun olması halinde ise Türk Patent Enstitüsü size ek zaman tanır. Bu sürece ek süre denmektedir. Tüm evrakları istenen şekilde bu süreçte teslim etmeniz gerekir. Vekalet vermeniz durumunda Haldız Patent sizin için tüm süreçleri takip eder ve evrakları eksiksiz şekilde teslim eder.