Haldız Patent - Sakarya Marka Tescil - Iso Belgelendirme
Telefon
Whatsapp

Adapazarı Marka Tescil Ofisi

Adapazarı Marka Tescil Ofisi
18 Eylül 2022

Adapazarı Marka Tescil

 

Marka tescili ticari hayatın en önemli adımlarından birisidir. Firmalar için büyük öneme sahip olan marka tescili ile ticari hayatınıza bir adım atarsınız. Bu adımı Adapazarı Marka Tescil için Haldız Patent ile atmanız halinde ticari hayatınıza bir adım önde başlarsınız. Markalarınızın tescili için danışmanlık ve vekillik hizmeti veren Haldız Patent tescil için gerekli olan tüm süreci itina ile takip etmektedir.  

Marka tescil başvurularında şahıs ya da tüzel kişi olarak başvuru yapılabilmektedir. Gerekli evraklar tamamlanarak Türk Patent Enstitüsü’ne teslim edilir. Süreç takip edilir ve eksik evrak olmaması durumunda marka tescili onaylanır.

Tüm bu süreci yönetecek veya evrakları tamamlayacak vaktiniz yoksa Haldız Patent sizin için bu süreci takip eder ve evraklarınızı eksiksiz bir şekilde teslim eder. Sürecin takibi için Haldız Patent’e vekaletname vermeniz yeterli olacaktır.

Markanızı tescil ettirmeniz halinde hem yasal olarak bir isim hakkınız olur, hem de firmanızın ürünlerinin diğer ürünlerinden farklı olduğu anlaşılır. Ayrıca ürünlerinizle ilgili yasal bir koruma hakkına da sahip olursunuz. Bunun yanı sıra artık ürününüz markalaşır ve bir marka değerine sahip olur. Tescil işlemi sonrası ürünlerinizde olası taklit edilme sorununa karşı da yasal bir hak kazanırsınız.

Şahıs ya da tüzel kişi olarak marka başvurusu yaparken istenecek belgeleri listeledik;

  • Tüm süreci yönetecek ve başvuruyu yapacak olan kişi ya da kurum için vekaletname,
  • Şahıs başvurusu ise; T.C. kimlik numarası veya kimlik fotokopisi,
  • Tüzel kişi başvurusu ise; vergi levhası ve faaliyet belgesi,
  • Şahıs ya da Tüzel kişi için fark etmeksizin markanın imgesel ifadesi ya da işareti,
  • Şahıs ya da Tüzel kişi için fark etmeksizin yatırılan para için banka dekontu.

Belgelerin eksiksiz teslimi sonrası tüm belgelerin incelenmesinin ardından uygun görülmeyen bir evrak ya da durum olması dışında tescil başvuruları onaylanmaktadır. Tescil işleminin gerçekleşmesinin ardından Resmi Marka Bülteni’nde tescil edilen marka yayınlanır.

Bu durumun aksine evraklarda sorun olması halinde ise Türk Patent Enstitüsü size ek zaman tanır. Bu sürece ek süre denmektedir. Tüm evrakları istenen şekilde bu süreçte teslim etmeniz gerekir. Vekalet vermeniz durumunda Haldız Patent sizin için tüm süreçleri takip eder ve evrakları eksiksiz şekilde teslim eder.  

Detaylı bilgi ve iletişim için hemen arayın: 0533 556 77 84

Adapazarı Marka Tescili

Çoğu zaman büyük veya küçük marka olup olmadığı fark etmeksizin, marka sahibi şirketler kendilerine meydan okumaya çalışır ve bu amaç için belirli bir bütçe ayırmaya çalışır. Ancak ülkemizde ve tüm uluslararası platformlarda patent tescili konusunda bundan daha az sayıda geçerli, güvenilir ve temel kaynak bulunmaktadır. Bunlar, her muhatabın çalıştığı şirkete hitap ettiği ilk ürün kimlikleridir. Sakarya’da patent ofisi ile ISO belgeli patentler almak oldukça kolay ve güvenilirdir. Ayrıca patentli her buluş ülke ve dünya sanayisine katkı sağlayarak ortak gelişmeyi mümkün kılmaktadır.

Patentli ürünler çok daha geniş bir kitleye ulaşıyor ve kontrol edilip onaylanan ürünlerin meraklılarla buluşmasını sağlıyor. Barkot bulunduran ürün kullanıcılarının çok daha kolay ve rahat alışveriş yapmalarını sağlar. Firmamızın deneyimli kadrosu ile Adapazarı markaAdapazarı marka tescilAdapazarı patent, Adapazarı’nda patent hizmetlerinden yararlanırken bu hizmetler uzmanların gözetiminde alınır. Bu patentler, diğer kurum ve kuruluşları patentli markalara yönelmeye teşvik etmektedir.