Haldız Patent - Sakarya Marka Tescil - Iso Belgelendirme
Telefon
Whatsapp

Çayırova Marka Tescil

Çayırova Marka Tescil
20 Ocak 2023

Marka Tescil işlemi, ürünlerin koruma altına alınmasını ve hukuki olarak hakka sahip olmasını sağlamaktadır. Bu şekilde ürünlerin izinsiz olarak çoğaltılıp taklit edilmesinin önüne geçilmektedir. Tüm bu işlemlere aslında Markalaşma süreci de diyebiliriz. Artık ürünleriniz aynı kategorideki diğer ürünlerden farklıdır ve bir isme sahiptir.

Kazanılan bu hakların devreye girebilmesi için öncelikle Marka Tescili başvurusunda bulunmanız ve süreç sonunda markanızın Resmi Marka Bülteni’nde yayınlanması gerekmektedir. Başvuru için şahıs ya da tüzel kişi olmanız yalnızca teslim edilen evraklarda fark yaratmaktadır. Şahıs için istenen evraklarda banka dekontu, markanızın imgesel ifadesi ve T.C. kimlik numarası ya da kimlik fotokopisi yeterli olmaktadır. Tüzel kişide ise evraklardaki kimlik belgesi yerine faaliyet belgesi ve vergi levhası istenmektedir.

Tüm bu belgeler Türk Patent ve Marka Kurumu’na teslim edilmelidir. Haldız Patent ofisi tüm bu süreçle titizlikle ilgilenip, tüm süreci profesyonel şekilde yönetmektedir. Çayırova Marka Tescil için Haldız Patent ofisi danışmanlık ve vekillik hizmetlerimizden yararlandığınızda tüm sürece ve prosedürlere hakim olarak, uzman kadromuzla Marka Tescil sürecinizi en iyi şekilde yönetiyoruz.  

Evrakların eksikliği ya da uygun görülmeyen durumların olması halinde kurum 2 aylık ek süre tanımaktadır. Haldız Patent uzman kadrosuyla bu süreçte en doğru, eksiksiz ve en hızlı şekilde evrak teslimini gerçekleştirerek en kısa sürede çözüme ulaşmaktadır.

Evrakların eksiksiz teslimi sonrası Türk Patent ve Marka Kurumu’nun tüm evrakları incelemesi beklenir. İnceleme sonrası uygunsuz bir durum ya da eksik evrak bulunmadığında, Marka Tescil başvurunuz onaylanmaktadır.

Onay sonrası markanız Resmi Marka Bülteni’nde yer alır. Böylelikle Markalaşma süreciniz sona erer ve Marka Tescil işleminiz başarıyla gerçekleşmiş olur.

Haldız Patent Ofisi olarak Marka Tescili dışında danışmanlık ve vekillik hizmeti verdiğimiz diğer işlemler;

  • Patent Tescili
  • Telif Hakkı,
  • Endüstriyel Tasarım Tescili,
  • Faydalı Model Tescili’dir.

Tüm bu hususlarda Haldız Patent olarak, faaliyetlerimizi hem yurt içinde hem de yurt dışında sürdürmekteyiz. Uzman kadromuzla birlikte sizin için en iyisini, en kısa sürede çözmeye çalışmakta ve danışmanlık hizmetlerimizle bilgi ve tecrübelerimizi aktarmaktayız.

Danışmanlık ve vekillik hizmetlerimiz kapsamında Haldız Patent Ofisi uzman kadrosu ile birlikte, sizin için tüm süreçleri yönetir, takip eder ve evrakları eksiksiz şekilde teslim eder. Markalaşma sürecinde tüm ihtiyaçlarınız için Haldız Patent uzman kadrosu ile daima yanınızda.  

Detaylı bilgi ve iletişim için hemen arayın: 0533 556 77 84